Vatandaslarimizin Dikkatine!

images/haber_resimleri/ambulans2.jpg


Yaz sezonu boyunca Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden Türkiye’ye gelecek gurbetçilerimiz başta olmak üzere, Bulgaristan topraklarında karayoluyla seyahat edecek tüm vatandaşlarımız, başta asayiş olmak üzere kaza, sağlık, yangın vs. gibi problemler yaşamaları veya acil yardıma ihtiyaç duymaları halinde Bulgaristan Devleti tarafından hizmete sokulan 112 “Bulgar Acil Yardım Hattı”nı ücretsiz arayabilecekler ve Türkçe yardım alabileceklerdir.
 
 
Ayrıca 112 Hattına sadece çağrı bırakılması halinde bile telefonun arandığı nokta GPS ile tespit edilecektir. Bulgar Emniyet yetkilileri tarafından o noktaya acil güvenlik yardımı ulaştırılacaktır. Bu hizmet yaz sezonu boyunca devam edecektir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Kapıkule Gümrük Kapısı’nın karşısındaki Kapitan Andreevo Gümrük Kapısında inşaat devam etmektedir. Kapitan Andreevo’daki inşaatın özellikle yolcu bölümündeki kısmı büyük oranda tamamlanmış olup, geçen yolcu araçlarında tam kapasite ile hizmet verilmektedir.

 
 
Dolayısıyla başta gurbetçilerimiz olmak üzere Avrupa’dan Türkiye’ye karayolu ile seyahat eden yolcularımız Kapitan Andreevo ve Kapıkule Gümrük Kapılarını herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan kullanabilmektedir.

 
 
Aşağıda Edirne TV’nin gurbetçilerle yaptığı röportajda da görüleceği üzere Bulgaristan ve Kapitan Andrevo’dan Türkiye’ye yapılan seyahatlerin sorunsuz ve rahat bir şekilde yapıldığı görülmektedir.

 
 
Öte yandan yolcularımız Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü internet sitesinde bulunan trakya.gtb.gov.tr/saha-canli-goruntu/kapikule-canli-izle adresinde Kapıkule Gümrük Sahamızdaki yoğunluk durumunu canlı kameralarla izleyebilir, trakya.gtb.gov.tr/yogunluk-istatistikleri/anlik-yogunluk-durumlari adresinde bulunan canlı yoğunluk durumlarını ve ayrıca güncel duyuruları takip ederek ise 5 farklı Gümrük Kapımızdan hangisini tercih edeceklerine karar verebilirler