Sahte E-Postalara Iliskin ÖNEMLI DUYURU! Gelir Idaresi BaskanligI

images/resmi_kurum_logolar%C4%B1/gelir_dairesi_baskanligi-logo.gif


Gelir İdaresi Başkanlığı adına sahte e-posta adresi (bilgilendirme@gib.gov.tr) kullanılarak gönderilen E-Postalar için bugün duyuru yaptı.

yazılı Duyuru aşağıdadır.

"Gelir İdaresi Başkanlığı adına sahte e-posta adresi (bilgilendirme@gib.gov.tr) kullanılarak gönderilen, İnternet Vergi Dairesi logolu "Birikmiş vergi borcu bilgilendirmesi" konulu e-postaların Başkanlığımızla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Başkanlığımızca vergi ödeme ve iade süreçlerine ilişkin e-posta hiç bir şekilde gönderilmemektedir. Vergi Dairesi Müdürlükleri veya Malmüdürlüklerince takip ve tahsilatı yapılan; vergi, ceza ve diğer alacaklarla ilgili olarak ödeme süresi geçmiş borçlarınızı,  Başkanlığımıza ait www.gib.gov.tr internet sitesi üzerinde bulunan “Borç Bilgilendirme Servisi” uygulamasından istenilen bilgileri girerek öğrenmeniz mümkün bulunmaktadır.
 
Mükelleflerimizin mağduriyet yaşamamaları için söz konusu e-posta içeriklerine itibar etmemesi, e-postalarda bahsi geçen işlem adımlarını yapmamaları hususu önemle duyurulur. Mükelleflerimiz, ayrıntılı bilgi için Vergi İletişim Merkezini (VİMER 444 0 189) arayabilirler.


Kaynak: http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1216&uid=2620