INEGÖL’E YENI BIR GÜMRÜK ALANI

images/e%C5%9Fyalar/mobilya1.jpg


- Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hasan Eken, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nı (İTSO) ziyaret ederek, Başkan Metin Anıl ile yeni yapılacak İnegöl gümrük alanıyla ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.


İnegöl Gümrük Müdürlüğün, İTSO’nun eski binasında faaliyet gösterdiğini belirten Hasan Eken, “Bina ile TIR parkı arasında mesafe var. Bu işlemlerin daha hızlı yapılmasını engelliyor. TIR park alanı ve antrepoların olacağı yeni bir gümrük alanı ihtiyacımız artıyor. Uygun bir arazi bularak biran önce yeni bir gümrük kurmalıyız. İTSO’dan destek bekliyoruz. İnegöl, güçlü bir ekonomiye sahip. İnegöl'de yılda 1 milyar doların üzerinde dış ticaret yapılıyor. İnegöl Gümrük Müdürlüğü’nün hizmete girmesiyle rakamlar her geçen gün artıyor" diye konuştu.


İTSO Başkanı Metin Anıl’da İnegöl Gümrük Müdürlüğü’nün açılmasının üyelerinin dış ticaretine çok olumlu katlı yaptığını söyledi. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için ihracatın çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Anıl, “Elbette gümrükleme işlemlerinin hızlı yapılması ihracata büyük avantaj sağlıyor. Biz ilçemize gümrük açılınca, hem tefrişat konusunda gereken katkıyı yaptık, hemde ek hizmet binası olarak kullandığımız eski binamızın bir bölümünü Gümrük Müdürlüğü için boşalttık. Şimdi sıra İnegöl’ün sürekli artan dış ticaretine katkı yapacak daha geniş bir gümrük alanı ve idari binası yapmaya geldi. Bu konuda da bize düşen desteği vereceğiz” dedi.kaynak: http://www.haber3.com/inegole-yeni-bir-gumruk-alani-3063262h.htm#ixzz3LRBz2vrE