2015 Yili Gümrük Tarife Cetveli bugün yürürlüge girdi

images/carton_resimler/duyuru.jpg


Gümrük Müşaviri - Uğurlu Gümrük Müşavirliği

İstatistik Pozisyonlarına Bölünmüş Türk Gümrük Tarife Cetveli'ne ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, bugünkü Resmi Gazete'nin 3. mükerrer sayısında yayımlanarak 1 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

 

İstatistik Pozisyonlarına Bölünmüş Türk Gümrük Tarife Cetveli'ne ilişkin Bakanlar KuruluKararı, bugünkü Resmi Gazete'nin 3. mükerrer sayısında yayımlanarak 1 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Gümrük Tarife Cetveli, canlı hayvanlar ve hayvansal ürünler, bitkisel ürünler, hayvansal ve bitkisel katı ve sıvı yağlar, gıda sanayi müstahzarları, mineral maddeler, kimya sanayi ve buna bağlı sanayi ürünleri, plastikler ve mamulleri, deriler, köseleler, ayakkabılar, başlıklar, şemsiyeler, dokumaya elverişli maddeler, makineler ve mekanik cihazlar, optik alet ve cihazlar, silahlar ve mühimmat, sanat eserleri, koleksiyon eşyası, tabii veya kültür inciler, adi metaller, optik alet ve cihazlar gibi başlıklarda toplanan ürünlerin ithalatında uygulanacak vergi hadleri ve uygulanacak esasları belirliyor.