Güneydogu Anadolu Ihracatçi Birlikleri mrük ve Ticaret Bakanligi Ipekyolu Bölge Müdürlügüne araç tahsis etti

images/haber_resimleri/ipekyolu_gumrugune_arc_tahsis_toreni.jpgGüneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İpekyolu Bölge Müdürlüğüne tahsis edilmek üzere alınan araçların teslimi için tören düzenlendi.

Habur'da bulunan İpekyolu Bölge Müdürlüğü personellerinin ulaşımında kullanılmak üzere GAİB tarafından alımı yapılan tam donanımlı iki servis otobüsünün teslim töreni, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin katılımıyla gerçekleştirildi.

GAİB'de düzenlenen araç teslim törenine, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GAİB Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Salahattin Kaplan, Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya ve Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Ham Maddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sami Konukoğlu, GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret Erol ve İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Tuncay Bayraktar katıldılar.

GAİB Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, araç teslim töreninde yaptığı konuşmada, Habur Sınır Kapısında görev yapan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personellerinin evlerine gidiş dönüşlerinde daha sağlıklı ve güvenli bir yolculuk yapmaları için iki adet tam donanımlı servis otobüsünü onların hizmetine sunduklarını söyledi.

Çıkmaz, GAİB tarafından ihale usulü alımı yapılan yeni servis araçları ile sınır kapısında personel ulaşım sıkıntısından kaynaklanan yığılmalarında minimum seviyeye düşmesini beklediklerini ifade etti.

Yeni servis araçlarının gümrük personeline hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Çıkmaz, " Araçların sigorta ve kasko gibi tüm işlemlerini yaptırdık. Buradan Habur'a kadar gidecek kadar akaryakıtlarını da doldurduk. Şu an hizmete eksiksiz olarak hazırlar. Biz burada Gaziantep'in farkını bir kez daha ortaya koyduk. Sayın Bakan Yardımcımız Fatih Metin, törenimize katılarak bizlere şeref verdi, kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise İpekyolu Bölge Müdürlüğüne tahsis edilen yeni servis araçları için GAİB Başkanlar Kuruluna ve üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Metin," Gaziantepli sanayicilerimizle gerçekleştirmek istediğimiz bir istişare toplantımız vardı. Personellerimize GAİB tarafından tahsis edilen yeni servis araçlarının teslim törenine katılmak için buraya gelmiş olmamız, bu toplantımızı yapmamıza da vesile oldu" dedi.

Konuşmaların ardından GAİB ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı arasında araçların teslimi konusunda protokol imzalandı. Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in içine binerek kontrol ettiği yeni servis araçları daha sonra yeni görev yerlerine yolcu edildi.