Izmir Gümrük Muhafaza'dan kaçakçilara darbe

images/haber_resimleri/izmir-kacak-sigara.jpg


İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, terör örgütlerinin önemli gelir kaynakları arasında bulunan kaçak maddelere karşı Bornova, Buca ve Gaziemir ilçelerinde 4 ayrı operasyon düzenledi


Operasyonlarda piyasa değeri 580 bin TL olduğu belirtilen toplam 44 bin 6 paket kaçak sigara ile 480 kilogram bandrolsüz çay ve 350 kilogram kaçak tütün ele geçirildi. Gözaltına alınan 4 zanlıdan biri tutuklandı.

İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, terör örgütlerinin önemli gelir kaynakları arasında bulunan kaçak maddelere karşı Bornova, Buca ve Gaziemir ilçelerinde 4 ayrı operasyon düzenledi.

Gaziemir ilçesi Emrez Mahallesi'ndeki bir eve operasyon düzenleyen ekipler, evin içindeki elbise, mutfak ve ayakkabı dolabı ile kitaplık arkalasına hazırlanmış gizli bölmeler olduğunu tespit etti. Bu gizil bölmeler açıldığında ise 10 bin 799 paket kaçak sigara ile 480 kilogram bandrolsüz çay ve 350 kilogram kaçak tütün ele geçirildi. Operasyonda şüpheli İ.A ile A.A gözaltına alındı.

Bornova ilçesinde de bir ev ile işyeri deposunda arama yapan ekipler, gümrük kaçağı bandrolsüz 27 bin 707 paket kaçak sigara ele geçirdi. Ele geçirilen kaçak sigaralarla ilgili S.K gözaltına alındı. Bornova ilçesindeki bir diğer operasyonda ise Altındağ semtinde 2 bin paket kaçak sigara ele geçirilmesiyle ilgili R.K. gözaltına alınırken, Buca ilçesinde de 3 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirilmesiyle ilgili İ.A gözaltına alındı.

4 ZANLIDAN BİRİ TUTUKLANDI

Ele geçirilen toplam 44 bin 6 paket kaçak sigara ile 480 kilogram bandrolsüz çay ve 350 kilogram kaçak tütünün toplam piyasa değerinin yaklaşık 580 bin lira olduğu belirtildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Gaziemir ilçesindeki olayda gözaltına alınan ve benzer suçtan sabıkası olduğu öğrenilen İ.A tutuklanırken, diğer 3 zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.


Kaynak: HaberTürk