Adiyaman'a gümrük müdürlügünün kurulmasi

images/haber_resimleri/adiyaman-gumruk-haberi.jpeg


 ADIYAMAN (AA) - Gaziantep GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret Erol, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu'yu ziyaret etti.

Adıyaman'a Gümrük Müdürlüğü'nün kurulması çalışmaları kapsamında kente gelen Erol, beraberindeki Gaziantep Gümrük Müdürü Kadir Kutlu ile Uslu'yu ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Erol, yaptığı açıklamada, bölge müdürlüğü olarak Adıyaman'a her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Bölge illeri olarak bir bütünün parçaları olduklarını belirten Erol, "Gümrük teşkilatının gittiği yerde iş vardır, aş vardır, hareket vardır. Biz burada sizlerin de desteğiyle Gümrük Müdürlüğünü bir an önce hizmete sokmak istiyoruz. Sizin desteğiniz ne kadar etkili olursa biz o kadar kısa sürede aktif hale geleceğiz" dedi.

  Uslu ise gümrük müdürlüğünün Adıyaman'ın ekonomik, ticari ve kültürel gelişimine katkı sağlayacağı vurguladı.

Gümrük müdürlüğünün Adıyaman için bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Uslu, "Özellikle sanayici, tüccar, tacir için çok önemli olduğunu her fırsatta dile getirdik. Kent için önemli olan bir projeydi. Önceki gün itibariyle Resmi Gazetede de yayınlandı. Bölge müdürümüze ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyor, kurulum çalışmalarında yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum" diye konuştu.


Kaynak: Radikal Gazetesi