Rusya ile Çin, gümrük kontrol noktalarini artiracak

images/haber_resimleri/rusya-ile-cin-gumruk-kontrol-noktalarini-artiracak.jpg


Rusya ile Çin'in kolay geçiş yapılabilecek gümrük noktalarını 5'e çıkaracakları bildirildi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Rusya Federal Gümrük Servisi, gümrük kayıt ve gümrük kontrol biriminin Başkanı Dmitry Jukov, Rusya ile Çin'in 'Gümrük kontrol sonuçlarının karşılıklı olarak tanınması" projesi çerçevesinde gümrük noktalarının artırılacağını ve sınırdan geçirilen ürün listesinin de genişleyerek 7'ye çıkarılacağını bildirdi.

 

Jukov, konuşmasına şöyle devam etti:

 

" Rusya ile Çin arasında devam eden 'Gümrük kontrol sonuçlarının karşılıklı olarak tanınması" projesi geçen seneden beri çalışıyor ve etkisini de göstermeye başladı. Bu sene 3 kontrol noktasının daha eklenmesi ve listenin de 7'ye kadar genişletilmesi konusunda anlaşmaya vardık. Ekstradan 3 gümrük kontrol noktasının daha eklenmesi ciddi anlamda iyi bir çalışmadır."

 

İzvesstiya gazetesinde yer alan habere göre, geçen sene proje  Rusya'dan Çin'e kereste meyve sebze ihracatını kapsıyordu. Bu sene Rusya'dan Çin'e ihraç edilen gıda ürünlerini, Çin'den Rusya'ya  ihraç edilen teknik ürünleri, dayanıklı tüketim malzemelerini, ev kimyasallarını da  kapsayacakkaynak: http://gazetem.ru/haber/rusya-ile-cin-gumruk-kontrol-noktalarini-artiracak/26690/