Motorlu Tasitlar Vergisinin (MTV) 2015 yilina iliskin ikinci taksitinin ödeme süresi 31 Temmuz 2015 Cuma günü sona erecektir.

images/resmi_kurum_logolar%C4%B1/gelir_dairesi_baskanligi-logo.gif


Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2015 yılına ilişkin ikinci taksitinin ödeme süresi 31 Temmuz 2015 Cuma günü sona erecektir.
 

Ödeme süresinin son günlerinde meydana gelen muhtemel yoğunluktan etkilenmemek için ödemelerin son günlere bırakılmaması mükelleflerimiz için önemli kolaylık sağlayacaktır. 

 

Motorlu Taşıtlar Vergisi;

 

• Anlaşmalı bankaların kredi kartı ile Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan İnternet Vergi Dairesi/Motorlu Taşıtlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne giriş yapılarak,

 

• Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak,

 

• Motorlu Taşıtlar Vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne veya Motorlu Taşıtlar Vergisini tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarak,

 

ödenebilir.

 

Mükellefler, Motorlu Taşıtlar Vergisine ilişkin ayrıntılı bilgi için Vergi İletişim Merkezine (VİMER – 444 0 189) başvurabilirler.