TIMTV Yayin Hayatina Basladi -05.06.2013

small_TIMTV-300x116.jpg


Türkiye İhracatçılar Meclisi Online Televizyonu TİMTV, yayın hayatına başladı. TİMTV, 30 Mayıs Perşembe günü Ekonomi Bakanı Sn. Zafer Çağlayan, TİM Başkanı Sn. Mehmet Büyükekşi ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen lansmanla yayın hayatına başladı.  www.timtv.com.tr adresinden ulaşılabilecek olan TİM TV, 2023′te 500 Milyar Dolarlık ihracat hedefini gerçekleştirmek için oluşturulan büyük çalışmanın bir parçası ve kamuya açılan kapısı olarak konumlanacak. IPTV olarak konumlandırılan içeriği televizyondan farklı olarak bilgiye istenilen anda ve ortamda ulaşabilme kolaylığı sağlayacak ve interaktif olacak. İhracat ve ihracatçıyı ilgilendiren her türlü konu ve soru, alternatif bakış açılarıyla derinlemesine incelenerek TİMTV’de yerini bulacak.

Kaynak: TİM

İhracatçıları Türkiye ve küresel ekonomi gündemiyle ilgili bilgilendirecek, zengin içeriğiyle her türlü gelişmeden haberdar edecek. Finansman araçlarına erişim, düzenlemeler, teşvikler, sektör analizleri, trendler, özel röportajlar, başarı ve girişim hikâyelerinin doğal platformu TİMTV olacak. İhracatçılar ve onların iş ortakları kendilerini ilgilendiren her türlü veri, data, analiz ve yorumları TİMTV’de okuyabilecek ve izleyebilecek.

TİM TV’nin bir diğer amacı, ihracat hedefine ulaşmak üzere ihracatçıların bilgilendirirken, üretici tabanına katma değerli ürün üretebilme anlayışını yerleştirebilmek olacak. Bunun için gerekli eğitimlerin konumlanacağı bir platform olacak. Özellikle küçük ve orta büyüklükteki şirketlerin yöneticileriyle, Anadolu’da konumlanmış işletme sahipleri, her an katılamayacağı etkinliklere ve ulaşamayacağı bilgilere TİMTV sayesinde ulaşabilecek.